Hokejisti Chára, Hossa a Gáborík rozhodli o výhrach

Výsledky štvrtkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Boston - Toronto 6:2 (3:1, 0:0, 3:1) - Zdeno Chára (Boston) 1+2
Philadelphia - Washington 2:5 (1:2, 0:0, 1:3)
Pittsburgh - Montreal 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Florida - Buffalo 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Ottawa - Winnipeg 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Tampa Bay - New York Islanders 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Colorado - Chicago 1:3 (0:1, 1:0, 0:2) - Marián Hossa (Chicago) 1+0
Calgary - New York Rangers 2:3 po predĺžení (2:2, 0:0, 0:0 - 0:1) - Gáborík (Rangers) 1+0
Edmonton - Minnesota 1:2 po samostatných nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Phoenix - Los Angeles 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Vancouver - Nashville 5:4 (4:1, 0:0, 1:0) BRATISLAVA 21. októbra (WEBNOVINY) - Vo štvrtkových zápasoch zámorskej hokejovej NHL sa bodovo presadili traja Slováci, všetci zaznamenali gól a napokon sa tešili z víťazstiev svojich mužstiev.

Kapitán aktuálneho víťaza Stanleyho pohára Bostonu Bruins Zdeno Chára zaznamenal v domácom zápase s Torontom (6:2) gól a dve asistencie, následne ho vyhlásili za prvú hviezdu večera.

"Vedeli sme, že si musíme dať pozor na Phila Kessela, ktorý je jedným z najlepších útočníkov ligy. Celkovo sme sa snažili o tesné bránenie a znepríjemnenie jeho pobytu na ľade," prezradil jeden z receptov úspechu fyzicky výborne vybavený zadák Chára, ktorý odkorčuľoval najviac spomedzi všetkých hráčov duelu - vyše 25 minút.

Najvyťaženejším hráčom konfrontácie Philadelphie s Washingtonom bol ďalší obranca spod Tatier Andrej Meszároš (24:28 min), nedokázal však zabrániť prehre svojho zamestnávateľa 2:5.

Útočník Chicaga Marián Hossa spečatil 70 sekúnd pred koncom zápasu s Coloradom gólom do prázdnej bránky víťazstvo "jastrabov" v pomere 3:1.

Pri streleckej chuti bol v noci aj Marián Gáborík, ktorý v 5. min otvoril skóre duelu a New York Rangers vyhral na ľade Calgary 3:2 po predĺžení. Trenčiansky rodák si v presilovke nakorčuľoval do priestoru medzi kruhmi a strelou z prvej nedal domácemu Henrikovi Karlssonovi šancu.